آموزش تصویری نصب SQL Server 2008 R2

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

: SQL Serverمحصولی از شرکت معروف مایکروسافت می باشد که برای مدیریت بانک های اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نرم افزار ابزارهای بسیار مختلفی به منظور ایجاد و مدیریت پایگاه داده ها و بانک های اطلاعاتی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها یک بانک عظیم اطلاعاتی ایجاد کنید و بر روی اطلاعات موجود در آن مدیریت نمایید. علاوه بر این یکی از ویژگی های مهم این برنامه امنیت بسیار بالای آن می باشد که سبب شده تا کاربران با خیال راحت از آن برای محافظت از اطلاعات خود استفاده نمایند.

 

مرحله اول:   برای نصب SQL Server 2008 ،  نصب Net framework 3.5  الزامی است پس بهتر است قبل از هر کاری نرم افزار را از اینجا دانلود و نصب کنید.

مرحله دوم: وارد پوشه ای که فایلهای نصب SQL Server قرار دارد شوید و فایل SETUP.EXE رو اجرا کنید اتوران نصب برنامه براتون اجرا میشه در این پنجره مطابق شکل بر روی installation کلیک نمایید.

سپس اولین گزینه یعنی New Instalation or add features to exiting instalation را انتخاب نمایید ومنتظر بمانید تا عملیات آماده سازی برای نصب انجام گردد

 

10

 

مرحله سوم:  در این مرحله در صورت بروز خطا و مشاهده موارد خطا ، اگر هر کدام از این Check ها خطا داشته باشد ، می توانید بر روی لینک Show Details و یا View Detailed Report را برای پیدا کردن مشکل کلید و مجددا پس از رفع ایراد Check را انجام دهید. اگر هم بدون مشکل تموم شد مطابق تصویر بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

11


مرحله چهارم: کمی صبر کنید تا پنجره بعد برای شما باز شود

 

12

 

مرحله پنچم: بعد از چند لحظه گزینه انتخاب نسخه و همچنین وارد کردن Product Key محصول، مشابه شکل پایین نمایش داده خواهد شد ، توجه کنید که بر حسب نوع محصولی که در حال نصب آن هستید Product Key ممکن است در اینجا بصورت خودکار نمایش داده شود. پس آنرا تغییر ندهید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.


13

 

مرحله ششم:در این قسمت تیک گزینه I accept the license terms را بزنید با این کار شما قوانین مربوط به این نرم افزار را قبول میکنید . سپس مطابق شکل بر روی دکمه Next کلیک کنید

 

14

 

 

مرحله هفتم:  زمانی که شکل زیر را مشاهده کردید بر روی دکمه Install مطابق شکل کلیک کنید

 

15

 

 

مرحله هشتم: با انتخاب گزینه Install در مرحله قبل شکل زیر به شما نمایش داده می شود که به شما مراحل نصب شدن Support Tools را نمایش می دهد ، این صفحه چند دقیقه برای نصب فایل های پشتیبان به زمان نیاز دارد

 

16

 

 

مرحله نهم: اگر تا اینجای کار تمامی کارها به درستی انجام شده باشد این پنجره به شما نمایش داده خواهد شد. بر روی دکمه Next کلیک کنید

 

17

 

 

مرحله دهم:گزینه SQL Server Feature Installation را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید

 

 

18

 

مرحله یازدهم: حال در ادامه با تصویر زیر مواجه خواهید شد ، در اینجا گزینه هایی که مد نظر دارید را تیک بزنید ، یا حداقل مواردی که در شکل زیر تیک خورده اند را انتخاب کنید ، البته انتخاب اینکه چه مواردی بایستی انتخاب شوند کاملا به نوع محصولی که قرار است با SQL ارتباط برقرار کنید و همچنین امکاناتی است که شما قصد استفاده از آن را دارید بستگی دارد . موارد مد نظر خود را انتخاب کرده و Next را بزنید

 

19

 

مرحله دوازدهم: درصورتیکه مطابق شکل زیر عملیات با موفقیت انجام شده است به مرحله بعد بروید

 

 20

 

مرحله سیزدهم:  در این مرحله از شما در خصوص نام Instance سئوال خواهد شد ، معمولا در حالت عادی شما نیاز به تغییر این نامگذاری ندارید اما شما براحتی می توانید با توجه به کاربردی

که برای استفاده از SQL SERVER در نظر گرفته اید نام  Instance خود را تعیین کنید.  Instance در واقع یه مجموعه است که پایگاه های داده مربوط به  SQL  رو بصورت مجتمع در خود نگهداری میکند. گزینه Default instance را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید .


21


مرحله چهاردهم:    در این پنجره فضای خالی موجود بر روی درایوی که قصد نصب SQL Server را دارید نمایش داده می شود ، توجه کنید که بر حسب نوع کارایی که SQL Server دارد ، حتما فضای مورد نیاز برای نصب و همچنین برای کاربردهای آینده این سرویس را در همینجا تعیین کنید ، در این نوع نصب نیازی به اعمال تغییرات نخواهید داشت و صرفا بر روی گزینه Next کلیک کنید

 

22

 

مرحله پانزدهم:  در این مرحله شما بایستی کاربران سرویس یا Service Account هایی که سرویس SQL بایستی توسط این کاربران بر روی سرور اجرا شود را ایجاد و مدیریت کنید . اگر تا بحال کابرانی برای استفاده به عنوان کاربر سرویس در ویندوز NT یا ساختار Active Directory ایجاد کرده اید ، می توانید از آنها در اینجا استفاده کنید .گزینه های این بخش را مانند تصویر زیر تنظیم کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

 

23

 

مرحله شانزدهم:در این مرحلهMix mode  را انتخاب نمایید تا دو فیلد مشخص شده فعال گردد .اگر حالت Mixed Mode را انتخاب کنید بایستی برای حساب کاربری System Administrator که به اختصار sa گفته می شود یک رمز عبور انتخاب کنید ، برای sa یک رمز عبور قوی انتخاب کرده و آنرا تایید کنید و حتما در صورت نگهداری در جایی امن نگهداری کنید .توجه کنید که دسترسی به این حساب کاربری را به هیچ کس نبایستی بدهید مگر اینکه می خواهید شخص مورد نظر به پایگاه داده شما دسترسی پیدا کند .

همچنین دقت کنید که شما بایستی یک کاربر ویندوزی را به عنوان مدیر یا administrator پایگاه داده SQL معرفی کنید ، در واقع به این کاربر SQL Server Administrator گفته       می شود . اگر نمی خواهید Administrator سیستم قادر به دسترسی به پایگاه داده باشد بهتر است خودتان یک حساب کاربری در ویندوز ایجاد کرده و آن را به عنوان SQL Administrator در اینجا معرفی کنید در غیر اینصورت کاربر Local Administrator سیستم و یا همین کاربری که در حال استفاده از آن هستید را به عنوان کاربر Administrator انتخاب کنید .

بر روی Add Current User کلیک نمایید تا یوزری را که با آن وارد سیستم شده اید و میخواهید با آن کار کنید ، از لحاظ دسترسی به برنامه SQL کاملاً مجاز گردد.

 

24

 

 

مرحله هفدهم: مطابق شکل ابتدا بر روی Add کلیک نمایید ، در صفحه باز شده بر روی Advanced کلیک نمایید.

 

25

 

 

مرحله هجدهم: سپس Find now را کلیک کنید تا تمامی یوزرهای سیستم برایتان لیست گردد .اکنون یوزر Administrators را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود. حال بر روی Ok  کلیک کنید.

 

26

 

 

مرحله نوزدهم: میبینید که یوزر ادمین اضافه شد بر روی ok کلیک کنید.

 

27

 

مرحله بیستم: بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

 

28

 

 

مرحله بیست و یکم: این قسمت در نصب تمامی محصولات مایکروسافت از شما سئوال می شود که آیا می خواهید خطاهایی که در سرویس شما ایجاد می شود را با مایکروسافت در میان بگذارید ؟ معمولا من اینکار را انجام نمی دهم و در اینجا به سلیقه شما بستگی دارد ، شما براحتی می توانید با زدن دکمه Next از این صفحه عبور کنید.

 

29

 30

 

مرحله بیست و دوم:  در این مرحله شما خلاصه ای از تمامی مواردی که تا کنون انجام داده اید را مشاهده می کنید ، در اینجا شما این امکان را دارید که در صورت رویت مشکلی به عقب بازگشته و مشکل را رفع نمایید.

 

31

 

 

مرحله بیست و سوم:منتظر باشید . . .

 

32

 

 

مرحله بیست و چهارم:تبریک !!!  نصب SQL Server 2008 R2 به پایان رسید حال با زدن دکمه Close این پنجره را ببنید . بهتر است سیستم خود را ریستارت کنید بعد از آن میتوانید sql را اجرا و از ان استفاده نمایید.

 

33

 

 

اگه هر جا مشکلی براتون پیش اومد در بخش پشتیبانی آنلاین سایت مطرح کنید تا بتونیم شما را در رفع آن یاری کنیم.

 

 

34

 

 

 

 

 

تهیه و انتشار:

شرکت سیستم های اتوماسیون راشا

www.rashasmart.com

 

 

نصب Net framework 3.5 الزامی است

مشاهده سایت در موبایل

انتخاب زبان سایت :

faarenrutr

اطلاعات تماس

 

phone
 تلفن فروش : 013.33712411      
 

mobile خط موبایل فروش : 09101221322

 

adresآدرس : رشت ، جاده پيربازار خیابان شهيد رزمجو ، کوچه صنعت

youtube twettericon   APARAT   telegram rashasmart.com instagram rashasmart.com faceboook google+ rashasmart.com

 
 
 
 
 
 

logo-samandehi