گیت کنترل تردد چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

گیت کنترل تردد چیست؟

کلمه گیت یک کلمه انگلیسی به معنی دروازه ، و یا به طور کل محل ورود و خروج می باشد. از این رو گیت کنترل تردد در مفهوم عام مانعی فیزیکی در مسیر ورود و خروج میباشد که وظیفه آن کنترل تردد است.

گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)

دستگاه های گیت تردد برای کمک به ایجاد حفظ حریم شخصی و ایمنی در تمامی مکان های عمومی مانند ایستگاه های مترو ، ورزشگاه ها و مجموعه های ورزشی ، مراکز تجاری و اداراتی که جمعیت زیادی درحال رفت وآمد هستند و نیاز به نظارت و کنترل تردد  در آنها حائز اهمیت است و یا ضروری می باشد ، بسیار مناسب هستند و مدیران سازمان ها و مجموعه های ورزشی و ... می تواندد با صرف هزینه ی مناسب و سرمایه گذاری اندک در طولانی مدت به مزایای بسیار زیادی دست یابند. در نهایت سود بدست آمده از قرار دادن گیت برای مجموعه های ورزشی و سازمانها و مراکز تجاری و ... به نسبت قیمت گیت رقم بسیار بیشتر و قابل توجهی خواهد بود.

 

گیت کنترل تردد کاربردها و مزایا

استفاده از گیت کنترل تردد از چند نقطه نظر حائز اهمیت و کاربردی است :

امنیتی : گیت های کنترل تردد ، افراد را در قرار گرفتن در یک ردیف هدایت می‌کند، بنابراین ماموران امنیتی میتوانند دید واضحی نسبت به هر فرد داشته باشند ، که این امر منجر به شناسایی موثرتر خطرات و تهدیدات بالقوه یا موارد ممنوعه می‌شود. بنابراین گیت کنترل تردد وسیله‌ای است برای ایجاد امنیت و ایمنی در یک محیط .

امور مدیریتی و نظارتی : گیت های کنترل تردد در حقیقت معبری است که در هر زمان اجازه ورود یک فرد را می‌دهد. هدایت افراد در یک جهت و صدور مجوز عبور با ارائه کارت ، بلیط ، سکه و از کاربردهای نظارتی گیت کنترل تردد است .

به عنوان مثال : جهت ارائه بلیط در سیستم حمل ونقل عمومی (مترو ، اتوبوس و تاکسی) ، مکان‌های تفریحی و ورزشی (ورزشگاه، استخر ، پیست اسکی ، شهربازی ، موزه و .. )

در سازمانها و مکانهای اختصاصی که فقط افراد خاصی اجازه ورود و خروج را دارند گیتهای کنترل عبور و مرور نظارت بر ورود افراد غیر مجاز را محقق کرده و حتی ورود و خروج غیر مجاز پرسنل را کنترل می‌کنند .

و استفاده از این ابزار کاربردی ،اهداف مدیران سازمان را جهت ایجاد نظم در مجموعه و نظارت بر ترددهای پرسنل و ارباب رجوع محقق می‌کند .

 

شمارش افراد : یکی دیگر از کاربردهای گیت کنترل تردد شمارش افرادی است که از یک محل خاص گذر می‌کنند حتی در مواردی که نیازی به پرداخت یا احراز هویت نباشد. گیتهای کنترل نفر رو برای این منظور به وفور در مکانهای تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مشخصص شود چند نفر وارد و خارج شدند .

گیت تردد راشا از نوع گیت های سه پره نفر رو میباشد که از لحاظ سرعت و کارایی جزء بهترین گیتهای حال حاضر بوده و از لحاظ امنیت در زمرۀ گیت های با استاندارد بالا میباشد در مقایسه قیمت گیت تردد راشا با قیمت گیت سایر شرکتهای تولید کننده و وارد کننده به وضوح مشخص است قیمت گیت راشا به دلیل تولید داخلی بسیار پایین بوده و کارایی و راحتی کار با آن موجب علاقه مندی سازمان ها و نهادها به این مدل گیت شده است.

گیت کنترل تردد راشا دارای قابلیت استفاده از کارت تردد RFID و تگ های هوشمند و اثر انگشت برای اجازه تردد میباشد، همچنین این گیت قابلیت اتصال به نرم افزار را دارد که مدیران و صاحبان مجموعه های ورزشی میتوانند گزارش های تردد مهمی را در آن مشاهده و پرینت نمایند.

               گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)      گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)           گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)

 

گیت تردد راشا دارای LCD گرافیکی بوده که به کاربر تعداد تردد مجاز را نمایش می دهد. همچنین یک LCD دیگر در داخل گیت طراحی شده که مسئول گیت میتواند هر لحظه که بخواهد تعداد ترددهای انجام شده را ببیند و همچنین تایمر گیت را فعال یا غیر فعال نماید. این قابلیت که در اکثر گیت های مشابه وجود ندارد به مسئول این اجازه را میدهد که یک بازه زمانی برای تردد تعریف کرده که فقط در آن زمان تعریف شده کاربران از گیت عبور کنند اما در صورت گذشتن از محدوده زمانی تعریف شده حتی افرادی که اجازه عبور در کارتهای آنها تعریف شده باشد نخواهند توانست به داخل مجموعه وارد شوند که این عملکرد در بسیاری از محیط ها مانند خوابگاه ها قابلیت بسیار مهمی بشمار می آید.

گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)       گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)       گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)

 

در گیت تردد RSH-1238 کاربر بعد از زدن اثر انگشت خود روی دستگاه در صورتی که آن اثر انگشت اجازه عبور داشته باشد جهت عبور بر روی گیت مشخص شده و میلۀ رو به روی فرد آزاد و بعد از عبور فرد میله ی پشت سر آن بسته خواهد شد.

 

گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)  گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)   گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)

 

مزیت منحصر به فرد گیت راشا:

در اکثر گیت های سه پره نفر روی موجود در بازار بعد از قطع شدن برق ، میلۀ راهبند بصورت اتوماتیک به پایین آزاد شده و مسیر را باز میکند ولی بعد از وصل شدن برق ، میله به جای اول خود برنگشته و مسیر عبور همچنان باز خواهد ماند تا مسئول گیت به صورت دستی ، میله را بسمت بالا برده تا قفل شود.

حال تصور کنید به هر دلیلی مسئول گیت چند ساعت میله را با تاخیر به حالت قفل برگرداند، مسلماً در این مدت افرادی که از گیت عبور می کنند ، هزینه مجموعه را پرداخت نمی نمایند ، پر واضح است ضرر عدم پرداخت هزینه مستقیم به صاحب مجموعه تحمیل میشود.

اما در گیت سه پره شرکت راشا این مشکل حل شده و در صورت قطع برق میله بصورت اتومات آزاد شده و افراد می توانند از گیت عبور کنند اما به محض وصل شدن برق ، گیت باز بصورت اتوماتیک قفل کرده و اجازه تردد را نمیدهد ، همچنین در این مدل گیت بنا به درخواست مشتری قابلیت فعال بودن حتی در صورت قطع برق به گیت اضافه خواد شد.

گیت کنترل تردد محصول شرکت دانش بنیان (اتوماسیون باشگاهی راشا)

کلام آخر:

تولید داخلی این مدل گیت و پشتیبانی مطلوب آن توسط شرکت راشا ، این امکان را به ما میدهد تا در صورت اعلام نیاز مشتری به سرویس و یا تعمیر قطعات داخلی گیت ، در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام نماییم که این امکان در مورد گیتهای وارداتی و یا شرکتهایی که تنها به مونتاژ گیت مشغول هستند وجود ندارد ، که این مزیت با توجه به اهمیت فعال بودن دائم گیت در مجموعه ها بسیار حائز اهمیت است.

 

gate08

 

تهيه و انتشار:

شرکت سيستم هاي اتوماسيون راشا

www.rashasmart.com

مشاهده سایت در موبایل

انتخاب زبان سایت :

faarenrutr

اطلاعات تماس

 

phone
 تلفن فروش : 013.33712411      
 

mobile خط موبایل فروش : 09101221322

 

adresآدرس : رشت ، جاده پيربازار خیابان شهيد رزمجو ، کوچه صنعت

youtube twettericon   APARAT   telegram rashasmart.com instagram rashasmart.com faceboook google+ rashasmart.com

 
 
 
 
 
 

logo-samandehi